Zespół Poradni Lekarskich DAMAR


Przychodnia DAMAR została utworzona przez spółkę cywilną „DAMAR” w 1998 roku. Początkowo działalność oparta była tylko na usługach odpłatnych w zakresie porad specjalistycznych, diagnostyki i chirurgii jednego dnia. W 1999 roku podpisana została umowa ze Śląską Kasą Chorych, a następnie z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu obecnie duża część usług jest finansowana przez NFZ. Ponadto, nasza przychodnia od około 10 lat współpracuje z różnymi firmami ubezpieczeniowymi, co umożliwia łatwiejszy dostęp do wielu specjalistów i badań posiadaczom tzw. pakietów zdrowotnych.

Od wielu lat rozwijamy również usługi w ramach medycyny pracy. Aktualnie współpracujemy z kilkudziesięcioma firmami, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi. Zespół Poradni Lekarskich DAMAR w 2007 roku wdrożył i stosuje Systemy Zarządzania Jakością ISO w zakresie usług medycznych. Posiada aktualny certyfikat wydany przez Polską Akademię Jakości CERT. W obecnych czasach systemy zarządzania wg norm ISO są standardami wyznaczającymi przedsiębiorstwom sposób działania i potwierdzają wysoką jakość świadczonych usług.


W 2012 roku w obrębie naszej placówki został otwarty gabinet stomatologiczny przez firmę Mawit-Dent Sp. z o.o. Obecnie rozwijamy naszą działalność w zakresie poradni specjalistycznych (w tym zabiegowych), diagnostyki oraz medycyny pracy, stale podnosząc jakość naszych świadczeń i dbając o zadowolenie naszych pacjentów.