Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

603-177-750
pn-czw. 8:00-20:00 pt. 8:00-18:00
41-712 Ruda Śląska

Diagnostyka

USG

Ultrasonografia (USG) jest jednym z najczęściej wykonywanych badań obrazowych. Badanie to jest bezpieczne i bezbolesne, a przy tym cechuje się dużą dokładnością. Może być wykonywane w każdym wieku. USG pozwala na ocenę narządów wewnętrznych, zmian powierzchownych oraz naczyń. Ultrasonografia w naszej przychodni jest wykonywana na aparatach z opcją dopplera.

KTG

KTG to badanie kardiotokograficzne, które pozwala na jednoczesne monitorowanie akcji serca płodu i czynności skurczowej macicy. Decyzja o przeprowadzeniu tego badania w trakcie wizyty ginekologicznej jest podejmowana przez lekarza specjalistę ginekologa – położnika.

EKG, EKG metodą Holtera

Elektrokardiografia (EKG) jest nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem, które wykonywane jest w celu oceny czynności elektrycznej serca i wykrycia ewentualnych jej zaburzeń. Oferujemy również badanie EKG metodą Holtera. Ma ono na celu ciągłe, całodobowe monitorowanie czynności elektrycznej serca.

Rektoskopia

Rektoskopia jest to badanie endoskopowe końcowego odcinka jelita grubego przeprowadzane za pomocą rektoskopu, czyli sztywnego wziernika o długości od 20 do 30 cm. W trakcie badania oceniana jest budowa błony śluzowej kanału odbytu, odbytnicy, a czasami także końcowego odcinka esicy. Rektoskopia pozwala również na pobranie materiału do badania histopatologicznego, a także przeprowadzenie drobnych zabiegów chirurgicznych. Badanie trwa krótko, zwykle 2 – 5 min, jest ono dobrze tolerowane przez pacjentów. Może być wykonywane u osób dorosłych i dzieci.

Biopsja cienkoigłowa

W naszej przychodni wykonujemy biopsję cienkoigłową zmian nowotworowych i nienowotworowych położonych w narządach powierzchownych (skóra, tarczyca, gruczoł piersiowy).

UKG

UKG, czyli badanie ultrasonokardiograficzne (tzw. echo serca) jest wykonywane w celu oceny struktury i funkcji serca. Pozwala ono również na ocenę przepływu krwi w sercu i dużych naczyniach. W naszej poradni wykonujemy badanie przezklatkowe. Jest ono nieinwazyjne i bezpieczne dla pacjenta.

Skip to content